Navigation

Central Office of Committees

Friederike Bruckner

+49 (0)441 798-4942

V03 S-328

Professors*

Members Deputy members
Jörg Schorer, FK IV Andrea Hildebrandt, FK VI
Andreas Hein, FK VI Susanne Boll, FK II
Barbara Moschner, FK I Esther Ruigendijk, FK III
Ute Koglin, FK I Peter Ruckdeschel, FK V


Academic staff*

Member Deputy member
Manfred Mauermann, FK VI Andreas Hellmann


Non-academic staff*

Member Deputy member
Carsten Bauer, BIS

Eike Mayland-Quellhorst


Students**

Member Deputy member
Marius Schwarze Hannah Steiniger

Advisory Member:
Prof. Dr. Wilfried Wackernagel (FK V)


*  term: 01.04.2­019-31.03.2021
**term: 01.04.2019-31.03.2020

Gremienbüro (gremiekdun@uol.bqebedexa) (Changed: 2020-05-18)